تلفن‌های تماس ۰۹۳۰۲۲۲۲۳۴۰۰۹۱۲۵۵۴۴۹۹۳

ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۹ شب

تفاوت دستگاه مه سنگین اتومات و دستگاه یخ خشک

تفاوت دستگاه مه سنگین اتومات و دستگاه یخ خشک

مقایسه و تفاوت دستگاه مه سنگین اتومات و دستگاه یخ خشک

امروزه استفاده از افکت‌های استیج در مراسم‌های مختلف جایگاه خود را در اکثر مراسمات بدست آورده است. یکی از افکت‌های جذاب صحنه، استفاده از دستگاه‌های مه ساز برای تولید مه یا بخار در محیط است. به طوری که مه به آرامی از سطح زمین بالا می‌رود و دور هر وسیله‌ای می‌پیچد.

مه سنگین اتومات این روزها در برگزاری یک مراسم باشکوه تاثیر بسیار بسزایی دارد. استفاده از دستگاه‌های دودزا یا مه ساز در تشریفات مجالس به دلیل شور و هیجانی که به مراسم می‌دهند بیشتر از گذشته به چشم می‌خورند. در مراسم‌های عروسی و کنسرت‌ها از دستگاه‌های مه سنگین اتومات استفاده برای تولید مه استفاده می‌شود. اکثر موارد در اجرای مراسم مه سنگین اتومات همراه نورپردازی، موسیقی و آتش بازی استفاده می‌شود؛ تا مراسم با به یاد ماندنی‌تر برگزار شود.

همه این موارد گفته شد؛ تا شما آشنایی با این دستگاه داشته باشید. اما بهتر است بدانید که در دستگاه‌های متفاوتی با برندهای متفاوت برای تهیه مه اتومات وجود دارد که هر کدام جداگانه ویژگی‌های متفاوتی دارند. با تفاوت ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر دستگاه، برای یک خاص مناسب است. اگر شما هم در پی یافتن تفاوت انواع دستگاه‌های مه ساز یا تفاوت دستگاه مه اتومات سنگین و دستگاه یخ خشک هستید تا انتها این مقاله با آتیشدونی متخصص تجهیزات استیج همراه باشید.

انواع دستگاه‌های مه ساز

به طور کلی دو نوع دستگاه با برندهای متفاوت برای ایجاد مه در بازار موجود است که شامل:

  • دستگاه مه ساز یخ خشک
  • دستگاه مه سنگین اتومات

در ادامه به تفاوت‌های این دو نوع دستگاه و نحوه تولید مه در هر کدام می‌پردازیم. همراه ما باشید تا با شناخت تفاوت‌های این دو دستگاه انتخاب مناسبی هنگام خرید داشته باشید.

تفاوت دستگاه مه سنگین اتومات و دستگاه یخ خشک

دستگاه مه ساز

نحوه کارکرد و استفاده از دستگاه یخ خشک

در دستگاه یخ خشک یک مخزن با ظرفیت محدود 35 تا 40 لیتر وجود دارد. در داخل دستگاه یک سبد قرار دارد که مخزنی با ظرفیت 10 کیلو برای جای دادن یخ خشک است.

بعد از ریختن 35 لیتر آب داخل مخزن، دستگاه یخ خشک به کمک تک المنت 3000 واتی، شروع به گرم کردن آب مخزن می‌کند و به مدت 30 دقیقه دمای آب را تا دمای 100 درجه سانتی‌گراد، می‌رساند.

بعد از ریختن یخ خشک در داخل سبد دستگاه و جوش آمدن آب در دستگاه و زدن دکمه آسانسوری پشت دستگاه یخ خشک همه یخ‌‌های خشک به یک باره داخل آب جوش ریخته می‌شوند و عمل تصعید رخ می‌دهد تا مه غلیظی از دستگاه خارج ‌شود.

مواد تشکیل دهنده سوخت دستگاه یخ خشک

سوخت اصلی دستگاه یخ خشک، یخ خشک جامد است. یخ خشک به شکل قرص جامد است که از کربن دی اکسید تشکیل شده است. علتی که نام آن را یخ خشک گذاشتند؛ ظاهر آن است که به شکل یک قالب یخ سرد است؛ اما این قرص از خود هیچ رطوبتی ندارد. این ماده هنگام واکنش با آب جوش دستگاه ذوب نمی‌شود؛ بلکه فرایند تصعید را انجام می‌دهد. یعنی با افزایش دما ناگهانی از جامد به بخار تبدیل می‌شود و باعث خروج مه غلیظ و سبک از دستگاه می‌شود.

نحوه استفاده از دستگاه مه سنگین اتومات

دستگاه مه سنگین اتومات همان دستگاه صنعتی شده دستگاه مه ساز یخ خشک است. در دستگاه مه ساز یخ خشک به ازای هر 10 کیلوگرم یخ خشکی که تهیه می‌شود و قیمت آن یک عدد قابل توجهی است؛ 20 تا 30 لیتر آب داخل دستگاه مه ساز ریخته شود تا به کمک تک المنت یا دو المنت این آب به دمای 100 درجه برسد. مدت زمان این پردازش و رسیدن دمای آب به نقطه جوش بین 45 تا 60 دقیقه طول می‌کشد.

خدمات مه سنگین اتومات

مواد تشکیل دهنده سوخت دستگاه مه سنگین اتومات

ترکیبی از محلول فوگر است که برای ایجاد یک هوای بسیار داغ و پرفشار برای دستگاه‌های مه ساز مناسب است. محلول فوگر قابلیت حل شدن در آب را دارد و پس از محلول شدن با مواد مورد نظر تازه وارد دستگاه مه ساز می‌شود.

در زمان برخورد این مایع با جریان هوای بسیار داغ، حضور این محلول مه ساز نیز از تبخیر سموم مایع جلوگیری کرده که قادر به تامین فضای مورد نیاز برای پخش شدن آن‌ها به طور قطره‌های بسیار ریز و ذره بینی در هوا می‌باشد.

محلول فوگر موجود در دستگاه مه سنگین در ایجاد یک مه با پخش یکنواخت نقش موثری دارد به شکلی که می‌توان از مه به‌وجود آمده به آسانی برای پخش یکنواخت ترکیبات لازم روی سطوح هدف بهره‌برد.

مزایا و معایب استفاده از دستگاه یخ خشک و دستگاه مه سنگین اتومات

نکات مهمی که درباره یخ خشک وجود دارد این است که دمای آن منفی 81 درجه است و در دمای معمولی به سرعت بخار می‌شود. چون دمای یخ خشک منفی 81 درجه است نمی‌توان آن را به مقدار زیاد خریداری کرد و به مدت 1 ماه از آن استفاده کرد. به دلیل دمای پایین یخ خشک بعد از خروج از کارخانه حتی قابلیت نگهداری در یخچال صنعتی را ندارد و زود بخار می‌شود.

بعد از این که 10 کیلوگرم یخ خشک به سرعت داخل دستگاه مه ساز که 30 لیتر آب با دمای 100 درجه در آن وجود دارد ریخته می‌شود فقط به مدت 4 دقیقه مه سنگین یا بخار تولید می‌کند. هر بار که دوباره یا چندباره بخواهیم مه تولید کنیم باید به مدت 45 تا 60 دقیقه منتظر باشیم.

نحوه کار کرد این دستگاه مه سنگین اتومات بدین گونه است که آب و مایع مخصوص را در داخل مخزن می‌ریزیم و در مدت 10 دقیقه اگر قطع برق رخ ندهد و آب و مایع آن تامین باشد طول می‌کشد تا به مدت 72 بدون محدودیت کار بخار تولید کند.در آتیشدونی با توجه به اینکه استفاده از دستگاه مه ساز یخ خشک پروسه زمان بری است و یخ خشک قابلیت نگهداری ندارد از یک دستگاه جدید به نام دستگاه مه سنگین اتومات استفاده می‌کنیم.

دستگاه مه سنگین اتومات بهتر است یا دستگاه یخ خشک

دستگاه مه سنگین اتومات با تولید مه مصنوعی به کمک مایع مه سنگین مخصوص در محیط مه غلیظی تولید می‌کند که در چند ثانیه مکان مورد نظر غرق مه می‌شود.

برای تولید مه غلیظ در دستگاه مه سنگین اتومات مانند دستگاه یخ خشک نیاز به یخ خشک با دردسرهای آب شدن و مراحل سخت نگهداری آن را نداریم. به سادگی در دستگاه مه سنگین اتومات آب و مایع مه سنگین (Fog) را در داخل مخزن می‌ریزیم. اگر قطع برق رخ ندهد و آب و مایع مخصوص تامین باشد؛ 10 دقیقه طول می‌کشد تا به مدت 72 ساعت بدون محدودیت دستگاه مه سنگین،مه و بخار غلیظ تولید کند.

زمانی که محیط مورد نظر با دستگاه مه اتومات سنگین غرق مه یا بخار مصنوعی می‌شود، تمام طیف نور رقص نورها، لیزرها و مسیر حرکت آن‌ها از دستگاه تا سطح مورد نظر قابل مشاهده است و جلوه خاصی را به محیط می‌دهد که زیبایی چشمگیر و هیجانی مثال زدنی ایجاد می‌کند. دستگاه مه اتومات سنگین یکی از بهترین مکمل‌ها برای نمایش‌های لیزری، رقص نور، افکت‌ها، حرکت و سایر تجهیزات نور پردازی است.

توصیه آتیشدونی برای بهترین انتخاب بین دستگاه مه سنگین اتومات یا یخ خشک

تا اینجای مقاله درباره دستگاه یخ خشک و دستگاه مه سنگین اتومات، مزایا و معایب آن توضیح دادیم و شما اکنون تفاوت بین دستگاه‌ها را می‌دانید. توصیه ما به شما استفاده از دستگاه مه سنگین اتومات برای ایجاد مه است؛ زیرا مه سبک‌تر و غلیظ‌تریبدون محدودیت‌های تامین سوخت تولید می‌کند.

همچنین برای استفاده از آن به مایع مه سنگین به جای یخ خشک نیاز دارید که دردسرهای شما را بیش از 90 درصد کاهش می‌دهد. همین امر نیز سبب می‌شود که هزینه‌های شما کاهش پیدا کند.

همچنین اگر می‌خواهید برای مدت طولانی مه داشته باید و خروجی آن را کنترل کنید دستگاه مه سنگین اتومات بهترین پیشنهاد است. ولی باید مطمئن شوید که مایع مه سنگین کافی برای پر کردن مخزن دارید و هیچ سیم برقی اتصالی ندارد تا کار شما را به تاخیر بیندازد. با مهیا بودن شرایط بدین ترتیب می‌توانید از راه دور برای خروجی دستگاه مه سنگین اتومات را کنترل کنید و خروجی دلخواهی از مه با قیمت ارزان‌تری داشته باشید.