تلفن‌های تماس ۰۹۳۰۲۲۲۲۳۴۰۰۹۱۲۵۵۴۴۹۹۳

ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۹ شب

لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری منحصر به فرد

لوازم اتش بازی چهرشنبه سوری

لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری یکی از جشن‌های باستانی ما ایرانیان است که هر سال چهارشنه آخر سال در ماه اسفند را برای پشت سر گذاشتن زمستان سرد و ورود به سال نو آن را دور هم جشن می‌گیریم. یکی از بخش‌های مهم جشن چهارشنبه سوری برپایی آتش و استفاده از لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری و نور افشان‌های متفاوت است. افراد بسیاری برای هیجان بخشیدن به این جشن بزرگ اقدام به خرید لوازم مختلف آتش بازی می‌کنند.

شما باید در مورد این موضوع آگاه باشید که برخی از لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری موجود در بازار، غیراستاندارد و دست ساز هستند. به علت قیمت و هیجان صدای بیشتر جوانان یکدیگر را تشویق به خرید این لوازم می‌کنند؛ اما باید بدانید خرید ترقه‌های متفرقه چهارشنبه سوری بسیار خطرناک است و خسارات مالی و جانی مانند آتش سوزی، نقص عضو و غیره را به همراه دارد. بنابراین بسیار اهمیت دارد که لوازم آتش بازی چهارشنبه از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید تا چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل نکنید.

لوازم آتش بازی

به طور کلی می‌توان وسایل آتش بازی چهارشنبه سوری را به دو دسته زمینی و هوایی تقسیم بندی کرد و هر کدام از این دو دسته شامل تعداد زیادی محصول می‌شود.

برخی از این لوازم به هوا پرتاب می‌شوند و نور انتشار می‌دهند؛ اما صدایی ندارند. برخی به آسمان پرتاب می‌شوند و علاوه‌بر صدا، نور هم منتشر می‌کنند. در دسته بندی زمینی‌ها برخی گرم و دودزا به همراه صدای فراوان هستند و برخی از زمینی‌ها فقط نور منتشر می‌کنند. در ادامه برخی از لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری را معرفی می‌کنیم.

لوازم و ترقه‌های چهارشنبه سوری

fireworks

در بین دو دسته بندی زمینی و هوایی انواع آبشارها، فشفشه‌ها و کهکشان‌ها دارای تنوع بسیاری هستند و تعداد زیادی از آن‌ها را در چهارشنبه آخر سال در دست نوجوانان و جوانان می‌بینید. از میان انواع لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری آبشارها، کهکشان‌های اتومات هوایی، دود رنگی‌ها و چلچله‌ها را برای شما شرح می‌دهیم.

آبشارها از لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری

آبشارها یکی از متنوع‌ترین وسایل چهارشنبه سوری هستند که در دو دسته آبشار سرد و آبشارهای گرم زمینی در بازار موجود هستند. تفاوت انواع آبشارها در برند، ارتفاع نورافشانی، افکت‌های رنگی، مدت زمان سوخت آن‌ها است.

آبشارهای گرم در اثر احتراق مواد شیمیایی به تابش نورهای مختلف منجر می‌شود در صورتی که آبشارهای سرد انرژی خود را از طریق باتری به وسیله تجهیزات آتش بازی و افکت‌های استیج تامین می‌کنند. آبشارهای سرد بیشتر برای محیط‌های نیمه بسته کاربرد دارند و به وسیله ریموت منفجر می‌شوند؛ اما آبشارهای گرم معمولا به وسیله فندک روشن می‌شوند و برای محیط‌های کاملا باز مناسب هستند. برای مشاهده و خرید انواع آبشارها می‌توانید روی دکمه زیر کلیک کنید.

کهکشان‌های اتومات هوایی از لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری

کهکشان‌های اتومات هوایی یکی از معروف‌ترین لوازم آتش بازی هوایی هستند. از آن در مراسم‌های مختلفی از جمله چهارشنبه سوری استفاده می‌کنند.

کهکشان‌ها براساس تعداد پرتابی‌هایی که دارند؛ دسته بندی می‌شوند و از تک شوت تا بیش از 200 شوت در بازار موجود هستند. بعد از اینکه کهکشان‌ها را روشن کنید، با توجه به تعداد شوتی که روی بسته بندی نوشته است به سوی آسمان شوت پرتاب می کنند و هر شوت مرکز یک دایره درخشان است. کهکشان‌ها علاوه‌بر صدایی که تولید می‌کنند؛ طرح‌هایی متنوعی در فراز آسمان به نمایش می‌گذارند. برای مشاهده و خرید انواع کهکشان‌ها روی دکمه زیر کلیک کنید.

دود رنگی‌ها از لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری

دودهای رنگی یکی از جذاب‌ترین آیتم‌های چهارشنبه سوری هستند. دودهای رنگی معمولا به شکل استوانه هستند که پس از روشن شدن بخارهای رنگی از آن‌ها خارج می‌شود که علاوه‌بر هیجان انگیز بودن جلوه و رنگ خاصی به محیط می‌دهد. از دود رنگی‌ها در بیشتر موارد برای جذاب‌تر کردن و رنگ و لعاب دادن به عکس‌ها و فیلم‌ها استفاده می‌کنند. برای مشاهده وخرید انواع دود رنگی‌ها می‌توانید روی دکمه زیر کلیک کنید.

چلچله‌ها از لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری

چلچه‌ها هم یکی از لوازم چهارشنبه سوری به حساب می‌روند که شباهت زیادی به کهکشان‌های اتومات هوایی دارند؛ ولی صدای کمتری دارند و جلوه بسیار خاصی در آسمان ایجاد می‌کنند. به طوری که هر پرتاب مرکز دایره‌ای از یک گل زیبا در آسمان است. برای مشاهده و خرید انواع چلجه‌ها می‌توانید روی دکمه زیر کلیک کنید.

از کدام یک از وسایل چهارشنبه سوری برای هیجان بیشتر استفاده کنیم؟

قطعا در بین لوازم کهکشان‌ها، آبشارها، کهکشان‌های اتومات هوایی، دود رنگی‌ها لوازم بسیاری دیگر مانند ترقه‌ها، منورها، سیگارت‌ها، بالن‌های آرزوی و هزاران آیتم دیگر موجود است؛ اما در این مقاله پرطرفدارترین و بی‌خطرترین لوازم چهارشنبه سوری را نام بردیم تا بتوانید یک شب خاطره انگیز را کنار افراد خانواده و دوستانتان را بگذارید.

یک توصیه مهم برای استفاده هر یک از وسایل چهارشنبه سوری این است که قبل از روشن کردن هر یک از لوازم نحوه استفاده از آن را روی بسته بندی بخوانید یا اگر نوشته‌ای مشاهده نکردید با یک سرچ ساده در گوگل از نحوه کارکرد آن مطلع شوید که خدایی نکرده خاطره بدی در این روز باستانی و هیجان انگیز برای خود و دیگران به یادگار نگذارید. اگر سوال یا خاطره‌ای داشتید باعث خوشحالی ما می‌شود در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.